Jump to content

Dionice


Mrljavac

Preporučene objave

  • Odgovora 607
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Zašto su ti poslali pismo iz RIZ-a da ne prodaješ dionice.dobio si nekoliko komadadionica a ne upravljačka prava.

 

Da upravo tako, poslali su pismo sa molbom da se ne prodaju dionice,da u Rizu radi nekolicina branitelja da su njihova radna mjesta ugrozena,nemogu se sjetiti sad tocno svega ali mogu djelove pisma skenirati ako nekog zanima...da ako se i odlucim za prodaju da njih kontaktiram...pa iskreno nisam pametan sto uopce napraviti ...vidim da je cijena dionica na trzistu mizerna ustvari sto se tice i Belja i Riz-a......

Iskreno sto Vi drage kolege predlazete...svaki savjet dobro dosao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što Buda1965 reče, moraš sam odlučiti.

Moj je savjet, prodaj što prije...svakim danom ćeš gubiti na vrijednosti dionica. Dionice Belja sam i ja dobio i lijepe novce izgubio u svega tjedan-dva. Tako sam dobio i dionice nekih hotela, turizam nam navodno cvjeta, a dionice tih hotela su padale kao sumanute. Prodao sam to odmah, izgubio dosta novca samo dok sam stigao izvršiti prodaju.

 

Bolje, prodaj dok to još što vrijedi, sve ti je to veeeeelika namještaljka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petre

nemožeš tvrditi da je to namještaljka.oni koji su dionice dobili 2006 ako su ih prodavali u 2007 kad je dioničko tržište bilo na "vrhuncu" mogli su još i dobiti više kuna nego je to bilo po knjigovodstvenoj računici.poslije toga slijedi "ispuhavanje balona" tj.burze ,a time i dionice,klize strelovito prema dolje i tvoj porfelj se smanjuje novčano.največi problem nisu burze nego to što je "nekima" iz sustava potrebno previš

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petre

nemožeš tvrditi da je to namještaljka.oni koji su dionice dobili 2006 ako su ih prodavali u 2007 kad je dioničko tržište bilo na "vrhuncu" mogli su još i dobiti više kuna nego je to bilo po knjigovodstvenoj računici.poslije toga slijedi "ispuhavanje balona" tj.burze ,a time i dionice,klize strelovito prema dolje i tvoj porfelj se smanjuje novčano.največi problem nisu burze nego to što je "nekima" iz sustava potrebno previš

Naivan si ko sobarica.Zar nismo zaslužili dobivati "elitne" dionice" a ne od propalih firmi na kojima će se jednog dana pojedinci mastiti brkove

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naivan si ko sobarica.Zar nismo zaslužili dobivati "elitne" dionice" a ne od propalih firmi na kojima će se jednog dana pojedinci mastiti brkove

 

Slavonac da li sam ja tebi ikad napisao da si naivan ? Koje su to elitne dionice ? Sad dobro pročitaj i razmisli da li si u pravu :Luka Rijeka je nominala 100 kuna.ako si ju dobio recimo 2006 (na burzi u to vrijeme 200 kn ) i zadržao do travnja 2007 mogao si je prodati po 900 i nešto.Atlantska plovidba ,nominala 400 kuna , u 2007 mogao si je tržiti po 3000 i nešto kuna.bilo je takvih dionica ,koje su branitelji dobivali,nekolko (da ne nabrajam.problem koji nisi uočio je taj da se drugostupanjsko rješenje čekalo duže od zakonom propisa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...propisanog a i u agenciji koja je dodjeljivala dionice nisu bili baš brzi i dodaš li pad svjetski burzi pa tako i naše tako da je taj "splet okolnosti" doveo do toga da su cijene dionica koje dobivaju branitelji daleko ispod knjigovodstvene cijene.naravno ima i onih dionica koje neće kupiti nitko.u zakonu piše da se dionice

poduzeća u kojima RH ima udjela.izrijekom se ne navode imena poduzeća.znači tko šta dobije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...propisanog a i u agenciji koja je dodjeljivala dionice nisu bili baš brzi i dodaš li pad svjetski burzi pa tako i naše tako da je taj "splet okolnosti" doveo do toga da su cijene dionica koje dobivaju branitelji daleko ispod knjigovodstvene cijene.naravno ima i onih dionica koje neće kupiti nitko.u zakonu piše da se dionice

poduzeća u kojima RH ima udjela.izrijekom se ne navode imena poduzeća.znači tko šta dobije.

I opet te pitam zar nismo bar zaslužili kada smo dobivali dionice u nominalnom dijelu da barem vrijede kao tržišni dio.Sorry za naivan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i nisi dobro pročitao i razumio.mislim da sam ti sve objasnio šta i kako se dešavalo.na tvoje pitanje odgovor bi mogao biti : da su umjesto dionica odredili "količinu" u eurima ,npr 20% HRVI 3500 € plativo u kunama mjesec dana od dostave drugostupanjskog rješenja.samo tako nijedan branitelj nebi bio zakinut. Izvodljivo ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i nisi dobro pročitao i razumio.mislim da sam ti sve objasnio šta i kako se dešavalo.na tvoje pitanje odgovor bi mogao biti : da su umjesto dionica odredili "količinu" u eurima ,npr 20% HRVI 3500 € plativo u kunama mjesec dana od dostave drugostupanjskog rješenja.samo tako nijedan branitelj nebi bio zakinut. Izvodljivo ????
Itekako izvodljivo kada se zna za sve afere gdje su novci nestajali
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Da upravo tako, poslali su pismo sa molbom da se ne prodaju dionice,da u Rizu radi nekolicina branitelja da su njihova radna mjesta ugrozena,nemogu se sjetiti sad tocno svega ali mogu djelove pisma skenirati ako nekog zanima...da ako se i odlucim za prodaju da njih kontaktiram...pa iskreno nisam pametan sto uopce napraviti ...vidim da je cijena dionica na trzistu mizerna ustvari sto se tice i Belja i Riz-a......

Iskreno sto Vi drage kolege predlazete...svaki savjet dobro dosao

 

 

 

Da li dionice RIZ nose oznaku RIZO-R-A ? kolika je nominala dionica ? sad gledam na burzi cijena je 66 kn (ako su to iste).kome trebaš čuvati dionice ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
i nisi dobro pročitao i razumio.mislim da sam ti sve objasnio šta i kako se dešavalo.na tvoje pitanje odgovor bi mogao biti : da su umjesto dionica odredili "količinu" u eurima ,npr 20% HRVI 3500 € plativo u kunama mjesec dana od dostave drugostupanjskog rješenja.samo tako nijedan branitelj nebi bio zakinut. Izvodljivo ????

normalno da je izvodivo,čak bi bilo i normalno da invalidi dobiju novac,a ne da se bave dioničarstvom........međutim ,kad se pogleda da skoro svi branitelji koji su dobili dionice nisu mogli dobiti tu vrijednost,onda je jasno zašto je to tako,....

praksa pokazuje da su u većini slučajeva branitelji oštećeni i pošto nitko to ne mijenja,može se zaključiti koji im je cilj.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Nakon davno predane tužbe Upravnom sudu u Zagrebu o zajebu u vezi isplate dionica, taj sud je poslao tužbu nakon nekoliko mjeseci u Split jer da oni nisu nadležni, i danas stiže nakon ni sam neznam koliko mjeseci Rješenje iz Splita da oni nisu nadležni i da je nadležan Upravni sud u Zagrebu...trakavica se nastavlja...e sad čekam još 6 ili više mjeseci da Upravni sud pošalje moju tužbu u Nagasaki, Japan ili Helsinki, Finska pa da vidim kako će oni donijeti rješenje...davno je rečeno da je cijeli svijet globalno selo.

 

Naravno, od toga svega u konačnici ništa, ali evo zanimalo me kojim sve putevima će Tužba putovati, hahaha, i evo postaje sve zanimljivije...birokracija nam funkcionira savršeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prodaj odmah, jer idući tjedan imaš već 20% manje. Jer burza nam je jedinstvena u svijetu, svagdje dionice skaču ili padaju recimo u jednom danu 0,1% do 1% a kod nas nije čudno da skoče ili padnu i do 30% po danu, hahaha. Kod nas je to video igrica a ne burza.

 

Ovako bar nešto budeš ušićario sa trenutnom prodajom, čim dobiješ PIN. A sa čekanjem...znam neke što su jadni mislili da će skočiti cijene dionica koje su dobili koji su na kraju dignuli nekoliko stotina kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rozenica, digni tužbu kao i ja, pa ćes se bar nasmijati (u svoj toj nesreći) kao i ja kad vidiš kud sve tvoja tužba putuje, haha. Uglavnom, piše na papiru da imaš pravo na tužbu, pošalješ u Zagreb, pričekaš 6 mjeseci, oni ti odgovore da nisu nadležni, šalju u Split, nakon 6 mjeseci iz Splita odgovaraju da nisu nadležni oni nego Zagreb i da su tamo poslali :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobio danas 112 dionica vjesnika,,7 luka rijeka,,270 varteksa,,,nominalni 25.400 kunića a vrijednost 10000kn,,,mašala

 

http://www.mojedionice.com/dionice

 

Pozdrav kolega!

Evo koliko ti može pomoć ova tabela trgovanja dionicama za dane navedene u tablici, cijene zadnje, prosječne, zadnje trgovanje itd.

Pretpostavljam da znaš postupak prodaje, ako si zainteresiran za prodaju dobivenih dionica. Odmah da ti kažem da ne moraš sve prodat, možeš čekat bolju cijenu, a tom prilikom dobit,a i izgubiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja predo 03.03.2009. i danas dobio Rješenje dijele svima iste dionice za 30% hrvi . kao i rozenica 112 vjesnik,7 luka Rijeka i 270 varteks . Molim da li trebamo sada čekati kakve pinove . Kad možemo brokere zvati u vezi prodaje . Pozdrav .

 

Pozdrav kolega!

Mrljavac ti je dao do znanja potpuni odgovor.

Osobno ti dajem prijedlog da nazoveš br. ############ Isti če te uputiti u detalje ,dati savjet kako prodati dionice, kontakt tel., dobiti PIN, kolika je naknada, trenutne cijene itd.

Sve si zapisuj i vrlo jednostavno prodaš dionice po potpisu ugovora ( ovlaštenje brokerskoj kući ) i novac po prodaji, dobiješ na račun 3-4 radna dana. Isti će te kontaktirati i dati do znanja da je trenutna cijena dionica danas ........ kn. Tom prilikom daješ suglasnost preko tel. brokeru da može prodaja dionica.......npr. luke Rijeka 3 dionice ili sl. Kužiš.

 

Vodi računa ! Ako ti je blokiran račun u FIN-a nečeš dobit novce do namirenja duga. Savjet..... ako ti supruga npr. nije u blokadi, daruj dionice suprugi,a ona izvrši prodaju na isti način samo preko druge banke , a i brokera brokerske kuće banke.

Osobno sam sve napravio u najbližoj banci gdije primam mirovinu.

To je to i sretno !

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stigle dionice nakon dugo vremena. Kao i ostalima došao VJESNIK, LUKA RIJEKA i VARTEKS. Sve je to ok osim Vjesnika d.d. Kako njihove dionice ne kotiraju na burzi u RH od 2 mjeseca 2014. zbog toga što je tvrtka u stečaju nejasno mi je kako nam je netko mogao dati dionice koje su pod stečajem. Znači kompletna tvrtka sa svom imovinom predana je u stečajnu masu iz koje će se naplatiti svi vjerovnici. U 7 mjesecu 2014 napravljeno je izvješće o provedbi financijskog restrukturiranja gdje se navodi samo osnovno ali nigdje nema kaj bu bilo dalje sa tvrtkom. Stupio sam u kontakt sa svojim brokerom i Vjesniom d.d. direktno da vidim kako frknuti te dionice što prije. Za sada LKRI i Varteks kotiraju sasvim solidno. Čim saznam nešto korisno javim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Eto nekih novina. Ništa kaj nisam znal i prije ali eto....Da ne reklamiramo banku i brokera, u jednoj od HR banaka dobio sam info da smo svjesno prevareni. Dionice Vjesnika kao što sam i prije naveo ne kotiraju na burzi već odavno i u stvari su "mrtve dionice". Nema potražnje, nema prodaje a neće je niti biti brzo.

Kako nemamo pravo na žalbu na rješenja koja smo dobili pokrenut ću upravni spor pa kaj bude. Nije toga puno ali soma kuna je soma kuna....i nedam ih. Pa se bumo tužili. Ionako je spor zabadava. ;):)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto nekih novina. Ništa kaj nisam znal i prije ali eto....Da ne reklamiramo banku i brokera, u jednoj od HR banaka dobio sam info da smo svjesno prevareni. Dionice Vjesnika kao što sam i prije naveo ne kotiraju na burzi već odavno i u stvari su "mrtve dionice". Nema potražnje, nema prodaje a neće je niti biti brzo.

Kako nemamo pravo na žalbu na rješenja koja smo dobili pokrenut ću upravni spor pa kaj bude. Nije toga puno ali soma kuna je soma kuna....i nedam ih. Pa se bumo tužili. Ionako je spor zabadava. ;):)

 

daj kad napišeš pošalji mi meilom da i ja predam upravnom sudu,,ne razmem se u to ....pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od tužbe Upravnom sudu...NIŠTA.

Poslao sam ja još poodavno, nakon 7-8 mjeseci mi poslali da oni nisu nadležni za to te uputili na Upravni sud u Split, nakon 5-6 mjeseci iz Splita dobijam pismo da oni nisu nadležni i da vraćaju Tužbu Upravnom sudu u Zagreb... Sad čekam odgovor od Upravnog suda u Zagrebu da li su proslijedili Tužbu u Uzbekistan ili Tadžikistan. Tko zna možda je tamo nadležni sud.

Mene su fino zakinuli (zaj...li), za oko 1000 ojra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rozenica nazalost nisam stigao. danas napisem pa ti posaljem. nadam se da nije prekasno. pero slažem se ja s tobom da je sve to k.... ali nek se igraju imam ja cajta. ;)

evo novih detalja od danas. da popizdis. kako nisam bio upucen do kraja kako funkcionira brokerska provizija pitam danas u banci. evo odgovora. za svaku poziciju naknada ide posebno 1 % ili najmanje 150 kn. Kako imamo većinom tri različite dionice za prodaju to vam je sve zajedno 3x150=450....:):) e sad posto ja imam luku rijeku dvije dionice, svaka vrijedi 74 kn ispada da ja njoj prodam te dvije dionice i još sam joj dužan 2 kn. znam cure u banci, povaljali smo se popodu od smijeha. evo kak su nam naši vrli stručnjaci podjelili dionice a znaju kako sve funkcionira i koliko je čiji dio "kolača". i onda kad bi rekel čovjek da ih treba sve zajedno pobit do zadnjega evo odma onog tko je to predložil u zatvoru. :):);)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro da si i to dobio. Bolje "Qurac" u ruci nego ruka u Qurcu. :-)

 

E, sada, kad to prodaš (okreni janje) - nećeš imati niti za kožicu od pileta.

 

Pun pogodak Sve propale tvrtke. :-( Žao mi je što si tako prošao. Sranje kroz gusto granje.

 

Za utjehu (neće ti baš puno značiti) većina branitelja je tako "prošla".

 

Veseo bio pa, kako bude. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro da si i to dobio. Bolje "Qurac" u ruci nego ruka u Qurcu. :-)

 

E, sada, kad to prodaš (okreni janje) - nećeš imati niti za kožicu od pileta.

 

Pun pogodak Sve propale tvrtke. :-( Žao mi je što si tako prošao. Sranje kroz gusto granje.

 

Za utjehu (neće ti baš puno značiti) većina branitelja je tako "prošla".

 

Veseo bio pa, kako bude. ;-)

 

Znam, znam poštovani Mrljo, zato je i bilo ono "juupiii" na početku..malo sarkazma..

..bar mi nisu "digli tlak" jer sam znao što me očekuje, zahvaljujući ovom portalu..

Pa eto još jednom, hvala što postojite..rado bi ovo malo sramote što su poslali iskoristio da Vas sve skupa počastim..

Ali ipak će otići na tekuće probleme, a možda i ostane što djeci za Božić..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dionice Vjesnika . Zna li netko jesu li te dobivene dionice bezvrijedne jer je tvrtka u stečaju a mi ih dobijemo tek sad . Ne trguje se njima od 2 mj. ove godine , sad je i neka vrijednost 10 kn .Da li ako ostavimo te dionice mislim to se ne proda ili se ne trguje nakon ne znam čega stečaja ili drugog to oživi na neki način . Pozdrav .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dionice Vjesnika . Zna li netko jesu li te dobivene dionice bezvrijedne jer je tvrtka u stečaju a mi ih dobijemo tek sad . Ne trguje se njima od 2 mj. ove godine , sad je i neka vrijednost 10 kn .Da li ako ostavimo te dionice mislim to se ne proda ili se ne trguje nakon ne znam čega stečaja ili drugog to oživi na neki način . Pozdrav .

 

Pregledaj 15-tak postova niže i sve će ti biti jasno..ili ti tek onda ništa jasno biti neće :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitfire je napisao:

 

Ali ipak će otići na tekuće probleme, a možda i ostane što djeci za Božić..

 

Moja ti je preporuka da tu tekuću problematiku "provučeš kroz grlo".

Lakše ćeš podnijeti ovu "šaradu" sa dionicama.

 

Djeca neće biti gladna. Pobrinut ćeš se za djecu, a ova "sirotinja" što ti je "sjela" (ako) neće im puno pomoći, ako im ne pomogneš sa svojih deset prstiju.

 

Imaš se i ti pravo proveseliti-popiti pa, koliko-toliko (ovsi o tome koliko si "baždaren").

 

Ja kad sam dobio "udjele" odmah sam ih "sprašio", sjećam se, bio mjesec studeni 2008-2009. ili takve neke godine. Nas trojica (tri karnistera vina"-30 litara, čamac i otišli na Dunav pecati smuđeve na tvister.

 

Pogodi što se jednom kolegi dogodilo kada je onakav (namazan) ulazio u čamac.

 

BUĆ u Dunav. Ja vičem. Budaletino, mogao si pljusnuti u vodu i ujutro nakon pecanja. Ništa, izvukli smo konjinu iz vode, ja "parkirao čamac" i kod pajde odmah upalio peć (na drva).

 

A naš plivač, kad se skinuo pokraj peći, pogodi koliki mu je "alat" bio.

 

Manji od mog najmanjeg prsta na nozi.

 

Bilo je smijeha.....................:-))))))))))))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uglavnom, piše na papiru da imaš pravo na tužbu, pošalješ u Zagreb, pričekaš 6 mjeseci, oni ti odgovore da nisu nadležni, šalju u Split, nakon 6 mjeseci iz Splita odgovaraju da nisu nadležni oni nego Zagreb i da su tamo poslali

kod mene piše da se tužba podnosi upravnom sudu u osijeku....

 

da li je itko uspio sa tužbom....odnosno da mu se dodijele druge......i kad se tuži,šta se dešava sa dionicama.....da li još stoje na naše ime......da li se mogu prodati.npr.dok se čeka sud a one narastu (što je malo vjerovatno )...al eto pitam,jer planiram napraviti tužbu jer sam dobio neku razliku za 10%,..od 7000kn mogu dobiti 2000 i kako su genijalci dali 3 vrste dionica moram tri ugovora od kojih jedan košta više nego 2 dionice luke rijeka koje sam dobio......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

..jupiiii.. evo 7000 kn sjelo od nominalnih 25400..sve ne znam šta bih prvo s tim..

..ev par savjeta..

..ako imate blokiran račun a želite prodati, darujte dionice supruzi ili nekome, država ne dozvoljava brokerima da vam isplate na zaštičeni račun..

..famozni Vijesnik možete staviti u najavu prodaje po 9 i nešto sitno kn pa vam netko to kupi (sigurno hoće jer imaju vrijednu tiskaru), pa bolje te dionice ostaviti..

..Sve najbolje u N.G., braniteljima i svima ostalima, želi vam Spitfire..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..jupiiii.. evo 7000 kn sjelo od nominalnih 25400..sve ne znam šta bih prvo s tim..

..ev par savjeta..

..ako imate blokiran račun a želite prodati, darujte dionice supruzi ili nekome, država ne dozvoljava brokerima da vam isplate na zaštičeni račun..

..famozni Vijesnik možete staviti u najavu prodaje po 9 i nešto sitno kn pa vam netko to kupi (sigurno hoće jer imaju vrijednu tiskaru), pa bolje te dionice ostaviti..

..Sve najbolje u N.G., braniteljima i svima ostalima, želi vam Spitfire..

 

daj mi reci jel to lova za 20%Hrvi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dionice vjesnika ne vrijede 10%...to je klasnična prevara koja se godina radi sa dionicama hrvi-a....i to namjerno.....

ja neznam zašto se čeka po nekoliko godina za dodjelu dionica.......mogli su jednostavno napisati da je nominalna vrijednost vjesnika 10000 puta veća i dati svim braniteljima sve dionice koje trebaju dobiti.......a oni nek ih prodaju za 30kn..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto generaliziraš?sa dionicama koje su dobivali RVI se trgovalo na ZSE.napisao sam koja je cijena Luke Rijeka bila.i onda se dioničko tržište početkom krize 2008 počelo urušavati u svijetu tako i kod nas.problem je u tome da se pre-dugo čekalo da se dionice iz fonda dobiju kad im je i cijena padala.probaj postaviti negdje pitanje zašto se to tako radilo.problem je da su se financijska tržišta u svijetu odavno oporavila a kod nas ne.opet pitanje zašto ?nema nikakve zavjere ,kako ispada po tvom pisanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

generaliziram zato što je to istina,a zanimljivo da tebi istina nije problem...

1.zašto država invalidima ne isplati u novcu umjesto dionice za invalidnost...znaš zašto,zato što invalidi dobiju dionice koje uopće ne vrijede kolika im je nominalna vrijednost

2.to što ti pričaš o 2008 i tržištu ,nema blage veze s ničim....nije bitno jel kriza dionica ili nije...bitno je da se nekome daju dionice i tvrdi se da one vrijede toliko (nominalna) a na tržišti one uopće ne vrijede ništa...malo pogledaj šta se događa sa vjesnikom u zadnje vrijeme ,pa ćeš vidjeti zašto invalidi dobiju baš te dionice...zašto vlada ne odredi neki dionice koje vrijede otprilike isto na tržištu ,kao i nominalna vrijednost...

3. mislim da je samo jedna generacija dionica bila dobra za invalide ,a sve ostale na štetu invalida

pa ti zaključi da je to sve slučajno.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad da vidimo istinu.dionice si dobio vjerovatno kasnije ( neznam koje godine si dobio) kad su novčano pale.e sad se zapitaj što misle branitelji o dionicama (pik vrbovec,luka rijeka,pik vinkovci,varteks,vjesnik) koji su ih dobili 2006 ili 2007 i prodali ih i na njima zaradili?to što su neki (vjerovatno i Ti) dobili dosta kasno jer se drugostupanjsko umjesto tri mjeseca (po zakonu) čekalo godinu dana pa još dvije -tri godine za dodjelu trebaš zapitati negdje dalje od ovog foruma.shvaćam Vaše nezadovoljstvo time što nemate određenu novčanu statifakciju prodajom dionica.

 

btw.ja sam svoje prodao u 11 mj.2006. neznajući za dionički bum 2007.od nominale 24 500 kn dobio sam 40 000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad da vidimo istinu.

.

istina je ovakva....to što ti pričaš je tvoje iskustvo te godine...ja sam isto tada dobio (jer sam ih u dva navrata dobijao) i onda smo nas dvojica jedni od sretnika...međutim ja kad napišem post,ne donosim svoj stav gledajući kako sam ja prošao,nego kako večina prolazi...a večina je oštećena ....

država određuje koje dionice,...i ako ima dionice kojima je nominalna vrijednost jednaka tržišnoj i da je invalidima to je ok,..ali ako da dionice koje na tržištu vrijede 10% prepuštam tebi da procjeniš dal je ok........a pošto u večini tih slučajeva bude tržišna vrijednost manja i to puno manja,onda isto tako procijeni dal je to slučajno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj okretati teze....ja sam napisao šta mislim o tome,..ti se napisao da ja generaliziram i objasnio sam ti ,ako te uopće to i zanima jel istina ili nije,..na forumu je normalno da se razgovara...ako to tebi nije normalno,što si onda uopće i reagirao na moj post....jer pisanje po forumu ne rješava ništa,pa neznam zašto ti pišeš....

što se tiće tvog prijedloga...da,dok sam bio naivan pisao sam da se nešto riješi...međutim uvidio sam da pisati onima kojima je dobro,nevrijedi ništa...a kad malo bolje razmislim nemam ni za koga da pišem....

da ne vrijedi ništa,dokaz si i ti......ti si dobro prošao sa dionicama (iskreno i ja sam) i zato misliš da je to sve savršeno.....eto to je naše razumjevanje za one branitelje koji loše prođu......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na forumu se razgovara i razmijenjuju i usaglašavaju mišljenja i pohvalno je kad se dođe do rezultata i nekome pomogne.to je u redu.Ti pišeš o " nepravdi" koju su doživjeli branitelji koji su po "slovu zakona" dobili dionice a novčano su obezvrijeđeni.i to je pozitivno.ali ti samo "pišeš" a nenudiš (po meni) im nikakvo rješenje kako bi "dobili" razliku novca da se ne osječaju prevarenim.po meni bi trebao (a napisao sam Ti) im ukazati koji član zakona je povređen( npr.čekali drugostupanjsko duže od tri mjeseca,ili zahtjev za dionice tek po trajnom rješenju (što prije nije bilo)) i uputiti kako sastaviti kvalitetnu (kolektivnu) tužbu.onda bi im pomogao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Ja ne predajem za HRV-i i sada me zanima u slučaju dodjele novih dionica hoće li mi ih dati ili ću morati praviti kakav zahtjev,ponavljam nisam tražio i neću tražiti dosadašnje dionice za HRV-i jedino ako i za nove nepostojim onda bi mogao zatražiti,kada nisam dosada tražio nemam volje tražiti,ja sam skroman,odričem se dionica u korist lijepe naše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne predajem za HRV-i i sada me zanima u slučaju dodjele novih dionica hoće li mi ih dati ili ću morati praviti kakav zahtjev,ponavljam nisam tražio i neću tražiti dosadašnje dionice za HRV-i jedino ako i za nove nepostojim onda bi mogao zatražiti,kada nisam dosada tražio nemam volje tražiti,ja sam skroman,odričem se dionica u korist lijepe naše

 

Ništa ja tebe ne kužim!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa ja tebe ne kužim!?

 

Kako ne kužiš,imam status HRV-i i do sada nisam predavao zahtjev za dionice HRV-i i sada me zanima u slučaju dodjele nekih novih dionica npr. prodaje HEP-a ako budu dijelili dionice da li ću dobiti dionice za HRV-i ili ću morati predavati zahtjev?ako se ne varam oni koji su već dobivali dionice za HRV-i oni nebi trebali predavati zahtjev za nove dionice ili se varam? neznam pa pitam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ne kužiš,imam status HRV-i i do sada nisam predavao zahtjev za dionice HRV-i i sada me zanima u slučaju dodjele nekih novih dionica npr. prodaje HEP-a ako budu dijelili dionice da li ću dobiti dionice za HRV-i ili ću morati predavati zahtjev?ako se ne varam oni koji su već dobivali dionice za HRV-i oni nebi trebali predavati zahtjev za nove dionice ili se varam? neznam pa pitam

 

Neznam dali si ti pobrkao udjele u braniteljskom fondu sa dionicama za HRVI. ali sam siguran da za dionice kao HRVI moraš predati zahtjev i čekati na red.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

I eto dragi moji nakon 5 i po godina jucer od sam od CERP-a dobio dionice i to;24 dionice Belje,251 dionice Đuro Đaković i 621 dionice Hoteli Haludovo Malinska.

Što reći nego loše,jer kad pogledate cijene dionica navedenih tvrtki vidite da loše stoje,barem ovako laički.Belje nešto bolje,Đuro Đaković loše a još lošije Hoteli Haludovo koja je potpuno devastirana tvrtka tako da je upitna prodaja jer su dionice u rangu smeća.Što reći ajme i kuku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima!

Molim pomoć oko objašnjenja invalidskih dionica.

U lipnju "15 dodijeljene su mi dionice na osnovu HRVI-a od 40 %:

44 dionice "Belje", 441 dionica "Đuro Đaković", 1091 dionica hoteli "Haludovo" sa navedenom nominalnom vrijednošću ukupno od 32 400 kn.

Nakon 14 dana dobijem i br. računa i PIN. Prije 3 dana od Klirinškog društva dobio obavijest o stanju navedenih dionica za srpanj "15 god. gdje se navodi ponovno nominalna vrijednost dionica od 32400 kn, ali i tržišna vrijednost istih od 96 800 kn. U slučaju prodaje, kolika je vjerojatnost da mi se isplati tržišna vrijednost navedenih dionica. Kod prodaje : gdje, kada, kome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Molim pomoć oko objašnjenja invalidskih dionica.

U lipnju "15 dodijeljene su mi dionice na osnovu HRVI-a od 40 %:

44 dionice "Belje", 441 dionica "Đuro Đaković", 1091 dionica hoteli "Haludovo" sa navedenom nominalnom vrijednošću ukupno od 32 400 kn.

Nakon 14 dana dobijem i br. računa i PIN. Prije 3 dana od Klirinškog društva dobio obavijest o stanju navedenih dionica za srpanj "15 god. gdje se navodi ponovno nominalna vrijednost dionica od 32400 kn, ali i tržišna vrijednost istih od 96 800 kn. U slučaju prodaje, kolika je vjerojatnost da mi se isplati tržišna vrijednost navedenih dionica. Kod prodaje : gdje, kada, kome

 

Što se tiće prodaje, sa rješenjem i dodjeljenim PIN-om u bilo koju brokersku kuću.

Uvijek će vam se isplatiti tržišna cijena na dan prodaje.

 

Jedino, moram vas malo razočarati (ne znam odakle cifra od 96 800?), vaše dionice trenutno tržišno vrijede:

Belje 44 x 25,53 = 1123,32

ĐĐ 441 x 25,54=11263,14

HH 1091 x 4,3= 4691,30,

što sve skupa iznosi 17 077, 76 kn trenutne tržišne vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiće prodaje, sa rješenjem i dodjeljenim PIN-om u bilo koju brokersku kuću.

Uvijek će vam se isplatiti tržišna cijena na dan prodaje.

 

Jedino, moram vas malo razočarati (ne znam odakle cifra od 96 800?), vaše dionice trenutno tržišno vrijede:

Belje 44 x 25,53 = 1123,32

ĐĐ 441 x 25,54=11263,14

HH 1091 x 4,3= 4691,30,

što sve skupa iznosi 17 077, 76 kn trenutne tržišne vrijednosti.

 

Navedeni iznos sam prepisao sa dokumenta koji je pravovaljan bez potpisa i pečata i stanje za srpanj "15 od strane Središnjeg Klirinško Depozitnog Društva. U svakom slučaju ovih dana idem u Osijek pa Vam javim kakva je situacija, Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino, moram vas malo razočarati (ne znam odakle cifra od 96 800?), vaše dionice trenutno tržišno vrijede:

Belje 44 x 25,53 = 1123,32

ĐĐ 441 x 25,54=11263,14

HH 1091 x 4,3= 4691,30,

što sve skupa iznosi 17 077, 76 kn trenutne tržišne vrijednosti.

Čini se da računica štima - prije kolovoza 2015 zadnje trgovanje s dionicom HHLD-R-A je bilo 14. siječnja 2014 po cijeni od 79.01kn (ref), a nakon nekih blokada, u kolovozu 2015 cijena pada za preko 90%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Štimalo ili ne, činjenica je da trenutno vrijede samo 4,3 kn po dionici. Pa da poštovani korisnik an2202ma ne gaji lažnu nadu, sve dobivene dionice trenutno vrijede kako sam napisao, 17 077,76 kn.

 

Danas dobio riješenje o dionicama 40 posto,šta uraditi sa njima,44 od Belja,441 od đure đakoviča i1091 od hoteli haludovo, unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Malo pratim tržište dionicama i vidim da se dionice hotela Haludovo prodaju u bescijenje i daleko ispod nominalne vrijednosti. Isto tako znam da su ti hoteli u debelom dugu, ali opet ne znam da li vam je itko rekao da možete odrediti cijenu po kojoj ih želite prodati. Kada biste malo povećali cijenu prodaje i cijena kupnje bi vjerojatno skočila. Ovako to ide na ruku samo mešetarima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da samo ako pogledaš da kupaca ima i da je početkom srpnja cijena za 1 dionicu bila 4,3 kune i trgovalo se (tada je krenula ponuda dionica dodijeljenih braniteljima tj. HRVI) i od onda se stalno urušava jer se nude pošto-poto. Samo malo pogledaj

http://limun.hr/main.aspx?id=18

pa će ti sve biti jasno. Isto se dešava i sa dionicama Đure Đakovića i Belja. Sve je to igra malog tigra da se netko jeftino dočepa udjela u tvrtkama a koji su bili u vlasništvu države i koji su dodjeljivani HRVI-ima. Svi mi razmišljamo na način: bolje vrabac u ruci nego golub na grani, a na to netko itekako računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na razliku dionica.

 

Obrazac koji trebate napisati bi trebao izgledati odokativno ovako:

 

ime prezime

adresa

 

Državni ured za upravljanje

državnom imovinom

Dežmanova ulica 10,

10 000 Zagreb

 

datum

 

 

Predmet: zahtjev za dodjelu dionica bez naplate

-dostavlja se,

 

Molim vas da mi iz portfelja vašeg fonda odobrite dodjelu razliku dionica bez naplate.

Priznat mi je status HRVI (xxx) skupine, sa xxx% oštećenja organizma.

Molbi prilažem ovjereni preslik drugostupanjskog rješenja o statusu HRVI i preslik osobne iskaznice.

 

S poštovanjem,

 

 

JA

potpis

 

Presliku ovjeravate u Uredu za obranu i sve pošaljete poštom sa povratnicom.

 

 

Ali ipak ih prvo nazovite, a evo vam i link pa se prvo raspitajte na br:

 

01 6346 286

 

https://imovina.gov.hr/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Evo konacno stigle i dionice. Moglo se i gore proc, uletio je Pevec koji sasvim dobro posluje uz dobro poznati Duro Dakovic... ostalo je bezvrijedno.

 

Zanima me da li netko zna proceduru nakon dobivanja rjesenja. Kome se javiti, da li se broker dodjeljuje ili samostalno bira, koliko iznosi provizija i ostali troskovi... Pa ako se nađe neka dobra dusa s odgovorom.. hvala unaprijed :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo konacno stigle i dionice. Moglo se i gore proc, uletio je Pevec koji sasvim dobro posluje uz dobro poznati Duro Dakovic... ostalo je bezvrijedno.

 

Zanima me da li netko zna proceduru nakon dobivanja rjesenja. Kome se javiti, da li se broker dodjeljuje ili samostalno bira, koliko iznosi provizija i ostali troskovi... Pa ako se nađe neka dobra dusa s odgovorom.. hvala unaprijed :)

 

Trebaš dobiti i PIN za prodaju. Nazoveš 01/4607 300, sačekaš i stisneš 0..To ti broj od Središnjeg klirinškog depoz.društva..oni ti sve kažu oko PIN-a..samo reci da si dobio dionice od Cerp-a i pripremi OIB..

 

Nakon dobijanja PIN-a, odeš kod brokera po vlastitom izboru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija